Ciekawe dworki w Sandomierzu

W Sandomierzu znajduje się masa ciekawych dworków, które należą już do obiektów zabytkowych. Warto się nimi zainteresować i zobaczyć je z bliska, jeśli już znajdziemy się w tym mieście. Mamy tu między innymi dworek Strużyńskich, który znajduje się w okolicach ulicy Zawichojskiej. Powstał on w roku 1861. Dziś w dworku tym funkcjonuje hotel, więc warto się tutaj zatrzymać.

Kolejny dworek w Sandomierzu to dworek Karpińskich. Jest to drewniany obiekt pochodzący z przełomu dwóch wieków: XVIII i XIX. Od czasu wybudowania przechodził różnego rodzaju przebudowy i modernizacje. Jedna z większych miała miejsce w roku 1840. Jak w większości tego typu obiektów, tak również i tutaj dziś funkcjonuje niewielki pensjonat.

W pobliżu Wąwozu Królowej Jadwigi znajduje się kolejny dwór. Jest on konstrukcji drewnianej, a nazwany jest Sokołówką. Ten pochodzi z okolic XVIII wieku i jest we władaniu sióstr zakonnych. Warto zainteresować się tym konkretnym obiektem, ponieważ jest naprawdę świetnie zachowany.

Jeśli już wędrujemy po Sandomierzu w poszukiwaniu różnych dworków, to warto zajrzeć również w okolice ulicy Staromiejskiej. Mamy tam przepiękny obiekt Skorupskich, który wybudowano w XIX wieku. Budynek jest umiejscowiony na kamiennej podmurówce, natomiast jego reszta wykonana jest z konstrukcji drewnianej. Jest naprawdę dobrze zachowany.

Jak możemy więc zauważyć, w Sandomierzu jest wiele ciekawych dworków, w których dziś funkcjonują pensjonaty. Warto więc tym bardziej się nimi zainteresować, ponieważ nocleg w takim miejscu może być niezwykłym przeżyciem. Pamiętajmy jednak o tym, aby rezerwacji takiego noclegu [pod hasłem: Sandomierz noclegi] dokonać znacznie wcześniej przed planowanym przyjazdem do Sandomierza. Baza tej miejscowości jest świetna, jednak chętnych na tego typu noclegi jest wielu. Oferty nie są zbyt drogie, dlatego tym bardziej tak chętnie turyści z nich korzystają. Dobrze, że w miejscowości jest tyle starych dworków, które zostały zaadoptowane na pensjonaty, ponieważ w innym wypadku niewielu turystów mogłoby przyjechać do tego miasta w jednym czasie.

Według różnych szacunków każdego roku do Sandomierza przyjeżdża ponad pół miliona turystów. Są to turyści pochodzący z całego świata. Pół miliona to naprawdę spora ilość, która świadczy o tym, że Sandomierz jest atrakcyjną miejscowością, wartą odwiedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *