Cudowne plaże w Rowach

Ciekawą formą wypoczynku w Polsce od zawsze było spędzanie czasu w nadmorskich miejscowościach, ponieważ mają szereg atrakcji turystycznych do zaoferowania ze względu na swoiste walory związane z morzem. Godną polecenia miejscowością nadmorską są Rowy. Miejscowość pomimo, że nie jest duża, może pochwalić się zróżnicowaną ofertą noclegową (my sprawdzamy noclegi w Meteorze). Możemy do takich miejsc zaliczyć skromne pokoje służące głównie nocowaniu, pensjonaty z dodatkowymi funkcjami związanymi z aktywnym wypoczynkiem jak i bardziej ekskluzywne domki, które są przeznaczone głównie dla zorganizowanych grup wycieczkowych oraz rodzin, gdzie rodzice mają pewność, że ich dzieci są bezpieczne. Przy wyborze miejsca, w którym będziemy tymczasowo mieszkali należy wziąć pod uwagę bliski dostęp do Morza Bałtyckiego, ponieważ właśnie dla niego odwiedzamy owe tereny, w których możemy odpocząć od zatłoczonych i głośnych wielkomiejskich aglomeracji.

Turystyczna miejscowość Rowy słynie z bogato wyposażonych ośrodków wypoczynkowych, które z „otwartymi ramionami” goszczą rodaków z odległych miejsc Polski jak i z innych krajów europejskich. Pragnąc opalić swoje ciało możemy skorzystać z popularnej w okolicy plaży, której złocisty piasek, aż kusi na rozbicie leżaka oraz parasola i wylegiwanie się całymi dniami na słońcu.

W Rowach możemy wyróżnić dwa miejsca, w których szczególnie polecamy leżakowanie. Plaże są nadzorowane przez ratowników, którzy w tego typu miejscach są niezbędni. Pierwsze kąpielisko posiada cztery możliwości wejścia i nosi miano plaży zachodniej. Drugie kąpielisko – wschodnie, które nie jest mniejsze, znakomicie nadaje się na wypoczynek dla osób korzystających z bazy noclegowej leżącej na wschód od Rowów. Obie plaże zachęcają do rozłożenia swojego koca i napawania się słońcem oraz korzystania z morskich kąpieli. Plaże w Rowach słyną także z czystości.

Ciekawym aspektem pobytu w Rowach jest możliwość odwiedzenia plaży nudystów, która jest popularna w tym rejonie. Cała rzesza ludzi chlubiącej się w tejże formie wypoczynku oraz rekreacji przyjeżdża głównie w celu odwiedzenia tego miejsca. Plażę nudystów znajdziemy spacerując na wschód od Rowów, aż dojdziemy do informatora z napisem „Naga Plaża”, która informuje o dotarciu do upragnionego celu. Należy wspomnieć fakt, iż plaża nudystów jest płatna, ponieważ aby dostać się na jej teren musimy wejść do parku narodowego.

One thought on “Cudowne plaże w Rowach

  1. Bardzo miło wspominamy urlop w Rowach. Pogoda nam dopisała i mogliśmy korzystać ze wszystkich jej uroków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *