Kajakiem przez teren Mrzeżyna

Mrzeżyno jest nadmorską osadą, położoną w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfickim, w gminie Trzebiatów. Leży w północno-zachodniej Polsce, u ujścia rzeki Regi, nad Morzem Bałtyckim, na Pobrzeżu Szczecińskim. Słynie z czystej, szerokiej, piaszczystej plaży, wielu atrakcji oraz wydarzeń. Oprócz zabytków, ścianki wspinaczkowej, fantastycznego portu, przepięknej plaży oraz sprzyjającego chorym mikroklimatowi, Mrzeżyno to także miejsce dla nieco bardziej ruchliwych.

Znajduje się tutaj bowiem przystań kajakowa. Zlokalizowana u ujścia rzeki Regi, jest ostatnią taką na szlaku, który prowadzi nas prosto do Morza Bałtyckiego. Poza kajakową ostoją z trapami, pochylnią, która pomaga w obsłudze sprzętu pływającego oraz pomostami, spotkamy się tutaj także z boiskami odpowiednio dostosowanymi do gry w piłkę siatkową oraz koszykówkę, a także placami zabaw dla najmłodszych. Mrzeżyno leży na szlaku kajakowym, którego start znajduje się w Świdwinie, a ciągnie się on aż przez 140 kilometrów. Dzięki temu, że Rega – rzeka przez którą on przebiega, jest łatwą w pokonaniu oraz bardzo malowniczą, atrakcja ta, staje się dobrą opcją dla całej rodziny.

Należy jednak zwrócić uwagę na to, że po drodze napotkamy na kilka niewielkich przeszkód, które, niestety, ale będą wymagały opuszczenia kajaku i przeniesienia go o własnych siłach. Dzięki urokliwej, a przede wszystkim łatwej trasie, każdy z członków przeprawy powinien być w pełni usatysfakcjonowany i zadowolony. Po całym dniu wysiłku, kończąc trasę w Mrzeżynie, warto zatrzymać się tutaj na noc. Będziemy mieli okazję zrobić to na znajdującym się rzut kamieniem od przystani campingu. Oprócz tego, miejscowość ta zaoferuje nam pokoje oraz domy gościnne, wypoczynkowe, wille, pensjonaty, a nawet luksusowe apartamenty. Wszystko to w bardzo przystępnych cenach, co za tym idzie, nie musimy zbytnio martwić się o stan naszego konta. Mrzeżyno zaprasza, szczególnie jeśli chodzi o lubiących spokój w kwestii noclegów. Poza zadbaną, czystą plażą, sosnowymi lasami, oraz zabytkami, będziemy mogli spędzić tutaj czas w bardziej aktywny sposób, dostarczając sobie jak i znajomym oraz rodzinie masy wrażeń i sporej dawki adrenaliny. W połączeniu z dobrze rozwiniętą bazą noclegową, w przystępnych cenach, miejscowość ta staje się bardzo atrakcyjną. Czy warto wybrać się tutaj na na kilka dni? Bez wątpienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *