Świnoujście, modne kąpielisko i uzdrowisko

Morze Bałtyckie to od dawna bardzo chętnie wybierany kierunek wyjazdów wakacyjnych. W letnich miesiącach można tutaj liczyć nie tylko na wspaniałe widoki, ale także dobrą pogodę. Jednym z częściej wybieranych kąpielisk nad polskim morzem jest Świnoujście. Miasto leżące tuż przy granicy z Niemcami, które znane jest nie tylko jako kąpielisko, ale także i uzdrowisko. Warto dodać, że swój status uzdrowiska Świnoujście zdobyło jeszcze w XIX wieku, kiedy to miasto należało do Prus.

Świnoujście to miasto, które jest doskonale przygotowane na ogromne zainteresowanie ze strony turystów. Jeśli chodzi o noclegi, można zdecydować się zarówno na kwatery prywatne, domy do wynajęcia, jak i eleganckie hotele. Z racji tego, że miasto cieszy się wielkim zainteresowaniem w sezonie, warto zarezerwować nocleg (tutaj przyda się : Świnoujście – serwis Meteor) na jakiś czas przed planowanym urlopem.

Największą chyba atrakcją Świnoujścia jest jego długa na mniej więcej 10 km plaża, która rozciąga się na wyspach Uznam i Wolin. Samo kąpielisko w Świnoujściu jest raczej płytkie, co jest jednym ze skutków cofania się morza. Jako ciekawostkę można dodać, że to właśnie w Świnoujściu jest najcieplejsza woda w Morzy Bałtyckim. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wynająć skuter wodny, skorzystać z wodnej zjeżdżalni albo trampolin. Na plaży w Świnoujściu na pewno nikt nie będzie się nudził.

Nie wolno zapominać i o tym, że Świnoujście to przede wszystkim znane nadmorskie uzdrowisko. Są tutaj leczone różnego rodzaju schorzenia, między innymi choroby reumatologiczne, endokrynologiczne, osteoporoza, urazy ortopedyczne itd. Na chwilę obecną w mieście można skorzystać z oferty licznych placówek uzdrowiskowych – zakładów przyrodoleczniczych, sanatoriów, szpitali itd.

W Świnoujściu istnieją udokumentowane złoża wód leczniczych oraz złoże borowinowe (tutaj przyda się : borowina – serwis Wikipedia) "Płachcin". Z dzielnicą uzdrowiskową w Świnoujściu graniczy nadmorska promenada – bardzo popularny wśród turystów deptak. Bulwar ten powstał jeszcze przed wojną, w tej chwili można tutaj odwiedzić wiele różnych punktów gastronomicznych, ogródków piwnych, a także kasyno i oceanarium. Podczas pobytu w Świnoujściu warto z pewnością zdecydować się na rejs statkiem po Bałtyku, popularne są rejsy do pobliskich niemieckich uzdrowisk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *